Aktualności

ArcelorMittal strategicznym dostawcą BP2 w zakresie stali XCarb® dla zintegrowanego dachu fotowoltaicznego

21/04/2023

Firma ArcelorMittal połączyła siły z BP2, producentem kompletnych rozwiązań dla budownictwa mieszkaniowego, dostarczając stal o niskiej emisji dwutlenku węgla dla najnowszego produktu BP2 – zintegrowanego dachu fotowoltaicznego SOLROOF.

Zintegrowane panele fotowoltaiczne FIT VOLT firmy BP2 (komponenty systemu SOLROOF) będą produkowane wyłącznie ze stali XCarb®, pochodzącej z recyklingu i wyprodukowanej przy użyciu energii odnawialnej, która jest wytwarzana z wykorzystaniem minimum 75% stali złomowej i 100% energii odnawialnej.

Oficjalne rozpoczęcie współpracy nastąpiło podczas BAU –światowych targów architektury, materiałów i systemów.

Przemawiając podczas wydarzenia zorganizowanego z tej okazji, prezes zarządu BP2 Mariusz Łach powiedział: „Wybraliśmy ArcelorMittal jako naszego dostawcę stali do wszystkich paneli fotowoltaicznych, doceniając wysoką jakość stali XCarb®, pochodzącej z recyklingu i wyprodukowanej przy użyciu energii odnawialnej, oraz wiodącą pozycję firmy w dekarbonizacji przemysłu stalowego”.

Przemawiając podczas targów BAU, Tomasz Plaskura, dyrektor sprzedaży i marketingu na Europę Wschodnią, ArcelorMittal Europe – Flat Products, powiedział: „To zaszczyt móc wspierać naszego wieloletniego partnera BP2 w dążeniu do ograniczenia emisji CO2 w łańcuchu dostaw poprzez dostarczanie stali XCarb® pochodzącej z recyklingu i wyprodukowanej przy użyciu energii odnawialnej. Jest to bardzo istotny przykład roli stali o niskiej emisji dwutlenku węgla w tworzeniu infrastruktury w zakresie energii odnawialnej, która jest niezbędna zarówno na skalę europejską, jak i światową”.

Stal XCarb® pochodząca z recyklingu i wyprodukowana przy użyciu energii odnawialnej oraz SOLROOF

SOLROOF to innowacyjny system fotowoltaiczny opracowany w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na czystą energię. Jest w pełni zintegrowany z modułowym pokryciem dachowym i dzięki opatentowanym rozwiązaniom pozwala na unikalną estetykę dachu oraz wykorzystanie różnych form i kształtów, które nie są możliwe przy użyciu tradycyjnej instalacji fotowoltaicznej.  

Estetyka połączona została z innowacyjną technologią i lekkością zintegrowanych paneli fotowoltaicznych SOLROOF. Jest to alternatywne rozwiązanie dla ciężkich paneli fotowoltaicznych, z ich widoczną strukturą montażową i okablowaniem stosowanym w standardowych rozwiązaniach. Projektując system SOLROOF, producent dążył do jak największego ograniczenia ilości tworzyw sztucznych, zgodnie z potrzebami środowiska.

Pochodząca z recyklingu i wyprodukowana przy użyciu energii odnawialnej stal XCarb® oraz inne materiały stosowane w systemie SOLROOF nie tylko mają mniejszy wpływ na środowisko, ale również w pełni nadają się do recyklingu, dając drugie życie kolejnym produktom. Stal płaska XCarb®, pochodząca z recyklingu i wyprodukowana przy użyciu energii odnawialnej, jest wytwarzana w zakładzie ArcelorMittal w hiszpańskim Sestao i wysyłana do innych europejskich zakładów w celu nałożenia powłok organicznych.

Współpraca z ArcelorMittal

Partnerstwo z ArcelorMittal sięga początków istnienia grupy BP2 na rynku. Firma ArcelorMittal dostarczyła do BP2 szeroką gamę produktów, takich jak blachy powlekane i ocynkowane z wiodących hut, m.in. Eisenhüttenstadt (Niemcy), Gandawa (Belgia), Kraków i Świętochłowice (Polska). Duże zamówienia wymagają odpowiedniej komunikacji, a w celu zapewnienia płynnego przepływu informacji między BP2 a ArcelorMittal, zwłaszcza w zakresie przekazywania dokumentów, stosujemy najnowsze rozwiązania, m.in. technologię EDI (Electronic Document Interchange).

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem